درباره نویسنده

مطالب مرتبط

4 دیدگاه

 1. 1

  rashidi

  دوست عزیز ضمن خسته نباشید؛ دیگه راه به قلب اروپا نیست تا نریم از بالتیک وارد اروپا بشیم!
  حضور نیروهای ناتو در بالتیک و … می تواند موجب تهدید فزاینده برای جمهوری اسلامی ایران باشد! (ناتو الان در چهار گوشه ایران حضور داردف از خلیج فارس تا افغانستانف عراق و…) اونوقت حضور ناتو در بالتیک باعث تهدید ایران است! احیانآ منظورتان روسیه نبوده!
  لذا جمهوری اسلامی ایران با توجه به محدودیت توانایی های سیاسی و نظامی می تواند با در اولویت قرار دادن نگاه اقتصادی راهی برای نفوذ در این منطقه باز کند!!! یعنی چی!

  پاسخ
  1. 1.1

   amir

   با سلام و عرض ادب.
   بله ناتو به صورت گسترده با توجه به رویکرد گسترش به شرق در منطقه بالتیک حضور داره در چهارسوی ایران هم حضور داره. عرض کردم حضور فزاینده در بالکان با ترسیم خطی که به ترکیه و خاور میانه می رسه روی این نوار موجب تهدید فزاینده برای جمهوری اسلامی ایران میشه. نه حضور مستقیم در بالتیک.
   اولویت دادن به نگاه اقتصادی برای به معنی اولویت قائل شدن برای مسائل نرم حوزه سیاست بین الملل برای برقراری روابط با سایر کشورها خواهد بود به جای مسائل سخت سیاست بین الملل.
   راه دیگه هم هست که از مدیترانه وارد بشیم به نظرتون راه مدیترانه راهی مطمئن و قطعی است با توجه به بی ثباتی نظامهای سیاسی منطقه؟ و اوضاع فعلی خاور میانه البته هر دو راه رو میشه در نظر گرفت اما بنده صرفاً بالتیک رو تشریح کردم بله مدیترانه هم میشه در صورت حفظ متحدینی چون عراق و سوریه و لبنان

   پاسخ
 2. 2

  rashidi

  سلام، قصدم ایراد گیری نیست ولی راستش کلا متوجه نمیشم
  عرض کردم حضور فزاینده در بالکان!!! با ترسیم خطی که به ترکیه و خاور میانه می رسه روی این نوار موجب تهدید فزاینده برای جمهوری اسلامی ایران میشه. نه حضور مستقیم در بالتیک!!!
  اولویت دادن به نگاه اقتصادی برای به معنی اولویت قائل شدن برای مسائل نرم حوزه سیاست بین الملل برای برقراری روابط با سایر کشورها خواهد بود به جای مسائل سخت سیاست بین الملل!!!
  راه دیگه هم هست که از مدیترانه وارد بشیم به نظرتون راه مدیترانه راهی مطمئن و قطعی است با توجه به بی ثباتی نظامهای سیاسی منطقه!!!
  بنده صرفاً بالتیک رو تشریح کردم بله مدیترانه هم میشه در صورت حفظ متحدینی چون عراق و سوریه و لبنان!!!

  پاسخ
  1. 2.1

   rashidi

   در کل موفق باشید…

   پاسخ

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Setting up : Morteza Ahmadi