اندیشکده در یک نگاه - اندیشکده روابط بین الملل

اندیشکده در یک نگاه

اندیشکده روابط بین الملل (موسسه احیاء صنایع نرم) :

موسسه ای مطالعاتی است که از سال ۱۳۸۵، با هدف تحقق آرمان های ایران دانش بنیان در افق چشم انداز ۱۴۰۴، فعالیت خود را آغاز کرد. از سال ۱۳۹۰ با گسترش دامنه فعالیت های مجموعه، این موسسه رسما تحت عنوان “موسسه احیاء صنایع نرم آینده” (شماره: ۲۷۶۲۸) در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. این موسسه در حوزه های مختلف علوم انسانی و آینده پژوهی فعالیت می کند.

اندیشکده روابط بین الملل یک پژوهشکده مجازی است که در راستای تحقق ایران دانش بنیان، توسط سید عبدالمجید زواری _دانش آموخته روابط بین الملل _ در سال ۱۳۸۵ پایه گذاری شد. به لحاظ سازمانی اندیشکده از هفت دپارتمان فعال تشکیل شده است که زمینه آینده پژوهی، حقوق بین الملل، سازمان های بین المللی، مطالعات زنان، و مطالعات منطقه ای، اقتصاد بین الملل و پرونده های ویژه به فعالیت می پردازند.

اندیشکده روابط بین‌الملل، ارتقای علمی دانشجویان، کارشناسان و دیگر علاقه‌مندان این حوزه را وظیفه‌ی خود می‌داند و با فعالیت‌های مختلف از جمله ایجاد شبکه گسترده ای از نخبگان و مسئولان سازمان ها و نهادهای مربوطه، فرصت های بی بدیلی را جهت بهره مندی پژوهشگران جوان از تجربیات پیشکسوتان و اساتید این حوزه ها و همچنین تزریق شور و شوق و خلاقیت جوانی برای نهادهای ذیربط فراهم کرده است .

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme